Jitka Gotterová

Úvod

DOBRÝ  DEN,

 

vítám vás na svých stránkách, které jsem založila proto, abych se s vámi podělila o svůj pohled na svět, svoje pocity, názory, poznatky, prožitky, zkrátka o vše, co se životem souvisí.

 

Prostřednictvím těchto stránek bych ráda šířila především pozitivní myšlení a dobrou náladu, neboť právě tyto dva faktory velmi ovlivňují kvalitu našeho života.

 

Zajímá vás, jak můžete ovlivnit svojí náladu?

 

Jednoduše, naučte se ovládat svoje myšlenky a nedopusťte, aby ony ovládaly vás!

 

 

V dnešním, dle mého názoru přecivilizovaném, světě je velmi těžké odolávat okolním vlivům, ať již v podobě vysokého pracovního nasazení, starostmi o rodinu a její zajištění, neshody v partnerských vztazích či vztazích v pracovních kolektivech a mnoha dalším a dalším problémům, které jsou nám neustále v patách.

 

Dopustíme-li, aby se nám všechny tyto, tak zvané, problémy, zavrtaly a usídlily v naší mysli a dovolíme-li našim myšlenkám, aby se jimi stále do nekonečna zabývaly, začnou tyto problémy zcela pohlcovat nejenom naší mysl, ale i naše tělo. Dostanou se nám až pod kůži ( stejně, jako je nám mráz schopen zalézt za nehty) a začnou užírat celého našeho člověka.

 

Jsme neustále uspěchaní, vystresováni, podrážděni, rozladěni a naše tělo se brání – je nemocné. Každá nemoc se nás snaží upozornit na to, že něco děláme špatně, že je někde chyba, že bychom se měli zastavit a popřemýšlet.

 

Tohle všechno jsou poznatky z mého života. Bývaly doby, kdy jsem byla často nemocná, různé orgány v mém těle vypovídaly službu a přesto, veškerá lékařská vyšetření stanovila jasnou diagnózu – byla jsem zdravá. „Vaše problémy jsou psychosomatického původu,“ tvrdili lékaři. Odmítala jsem si připustit, že mám nějaký problém a vše jsem přisuzovala neschopnosti lékařů. Až o mnoho let později jsem si uvědomila, že měli pravdu.

 

Často chceme od lékařů zázraky, vyčkáváme dlouhé hodiny v čekárnách obvodních lékařů, pak v čekárnách odborných lékařů a očekáváme od nich, že odhalí náš problém, ten problém, který ve skutečnosti vůbec neexistuje, ten problém, který jsme si sami vyrobili – ve své hlavě.

 

Chceme-li skutečně uzdravit své tělo, je třeba uzdravit svou mysl !   

 

 

Ti z vás, kdo nepovažují toto moje povídání za hloupé bláboly a jsou ochotni vyzkoušet tuto teorii v praxi a jsou ochotni začít pozitivně ovlivňovat svoje myšlení, protože věří, že jim to v dalším životě může něco dát, čtěte rubriku SÍLA  MYŠLENKY.

 

Ti, kdo s mými poznatky nesouhlasí se mnou mohou vést diskusi, v níž mají možnost sdělit své názory a  jsem ochotná vést otevřený dialog s každým slušným člověkem. Zcela respektuji odlišný názor, avšak též žádám respekt a slušnost.

 

 

V rubrice MOJE  KNIHY  se dozvíte něco málo o mých knihách s názvem Tak jde život a Lidé jsou různí, včetně informace, jak a kde je lze objednat. Pokud se rozhodnete do přečtení mých knih investovat svůj čas a nějaké ty korunky, můžete svoje názory na knihy (samozřejmě i kritické) psát do diskuse v této rubrice.

 

Rubrika ČLÁNKY obsahuje články, které jsem napsala na svém blogu na i Dnes, jež jsem založila na počátku roku 2008.

 

V rubrice DOPORUČUJI odkazuji čtenáře na knihy, které mě oslovily a zaujaly a domnívám se, že by se mohly líbit i některým z vás.

 

 

V rubrice FOTOGALERIE  najdete fotografie všelikeré, zkrátka takové, které mají co říci, od krásy přírody po mého roztomilého pejska.

 

Hodnocení stránek, jako takových, jsem si nenastavila, protože je, zatím, stejně lépe udělat neumím, ale samozřejmě se budu snažit v rámci svého zdokonalování se a v rámci svých časových možností, aby vás, lidičky, alespoň trochu zaujaly.

 

No a vy, koho moje stránky neoslovily, jistě najdete jiné, takové, které budou tím vaším „šálkem kávy” a přeji vám všem hodně štěstíčka, lásky a pohodičky.

Svůj nezájem mi nemusíte nikterak sdělovat, beru to jako úplně normální věc. Jsme přece svobodní lidé a každý ať si dělá co chce, samozřejmě v určitých mezích a je dobré mít na paměti, že 

práva jednoho člověka končí tam, kde začínají práva jiného.